2008 Results

Student ATAR High School
Angela Poon 99.95 Chelthenham Girls
Amy Song 99.95 Chelthenham Girls
Kerry Chen 99.95 James Ruse
Aditi Mahajan 99.95 MLC
Sally Kim 99.95 North Sydney Girls
Lydia (Sangeun) Lee 99.85 MLC
Tony Lee 99.70 Homebush Boys
Jinsoo Park 99.65 Baulkham Hills
Hyun-Sun Song 99.55 Sydney Technical
Belinda Sun 99.55 James Ruse
Daniel Chang 99.30 James Ruse
Linda Tang 99.20 James Ruse
Amy Yi 99.20 Greystones
Richard Hua 99.20 Sydney Boys
Jack Zhang 99.10 North Sydney Boys
Chantelle Tran 99.05 MLC
Lucy Shen 99.00 James Ruse
Diana Chan 98.95 North Sydney Girls
Jason Deng 98.90 Homebush Boys
Tony Kim 98.90 North Sydney Boys
Edward Son 98.85 Sydney Technical
Abhinay Challa 98.85 Sydney Technical
Thomas Ko 98.85 Newington
Andrew Tse 98.80 Sydney Boys
Peter (John) Ayre 98.80 Homebush Boys
Henry Ha 98.75 St Pius X
Rui Chi 98.70 Fort Street
Andrew J Kang 98.65 St Patrick’s College
Eric Ang 98.55 Sydney Boys
Jocelyn Luong 98.45 Willoughby Girls
Aaron Truong 98.45 Fort Street
Sai Gaddipati 98.45 Homebush Boys
Quyen Nguyen 98.25 St Scholastica’s College
Andy Nie 98.20 North Sydney Boys
Andy Nie 98.20 North Sydney Boys
David Lee 98.05 Trinity Catholic
Jaskirat Dhingra 98.05 Sydney Technical
Samuel Paik 98.05 North Sydney Boys
Han Joo Yoon 98.00 James Ruse
Andrew Lee 98.00 Concord
Karmun Phoon 97.95 Carlingford
Kenny Kung 97.80 James Ruse
Jae Kyung Kim 97.75 St Mary’s
Amy Pun 97.75 Strathfield Girls
Amanda Le 97.70 Fort Street
Cindy Luu 97.60 Strathfield Girls
Danny Min Yang Lam 97.50 Girraween
Radwan El-heldou 97.45 Homebush Boys
Cyndi To 97.45 Sydney Girls
Winston Lee 97.40 Sydney Boys
Jinni Gyeong 97.40 Cumberland
Simmy Lam 97.30 MLC
Mehran Modasser 97.25 Homebush Boys High School
Christina Chun 97.20 Strathfield Girls
Nari Ha 97.15 North Sydney Girls High School
Kevin Zhu 97.15 Fort Street
Jason Qu 97.15 Parramatta Marist
Thomas Cho 97.10 Marist College
Stephen Ong 97.00 North Sydney Boys
Chris Shin 97.00 Homebush Boys
Augustine Cho 96.90 Epping Boys
Tasnia Alam 96.83 MLC Burwood
Jasmine Mulcahy 96.65 Bethany College
Colin Lu 96.60 Homebush Boys
Jason Yoon 96.60 Homebush Boys
Ken Huang 96.55 Homebush Boys
Matthew Rusli 96.20 Sydney Boys
Monica Deng 96.10 Fort Street
James Filippoy 95.95 Homebush Boys
Susan Lee 95.85 Fort Street
James Chung 95.70 St Patrick’s College
Edward Ling 95.50 Homebush Boys
Danny Fu 95.45 Homebush Boys
Sean Niu 94.95 Sydney Technical
Nigel Lee 94.85 Toongabbie Christian
David Choe 94.55 Blakehurst
Michael Tsai 94.35 Fort Street
Wilson Li 94.30 North Sydney Boys
Matthew Jay 94.25 St Patrick High School
Steven Lam 94.15 Sydney Technical
Michelle Ng 94.00 St George Girls
Ahsan Rahman 93.95 Cumberland
Corina Ma 93.80 Hurlstone Agricultural
Jennifer Sung 93.60 Mercy Catholic
Maree Lau 93.60 Strathfield Girls
Luke Seo 93.45 St Pius X
Shiny Son 93.35 Fort Street
Jason Hwang 93.30 Normanhurst Boys
Jun Young Choi 93.30 Sydney Boys
Kent Park 93.15 North Sydney Boys
Ishit Trivedi 93.00 Normanhurst Boys
Dinghua Xiao 92.95 Sydney Boys
Joanne Du 92.85 Arthur Phillip
Margaret Lam 92.70 Strathfield Girls
Samantha Han 92.15 Hornsby Girls
David Toh 92.00 Sydney Boys
Daniel Hwang 91.80 St Mary’s
Noolee Han 91.25 Cherrybrook Technology
Stephen Zhang 90.60 Trinity Catholic
Katie Park 90.40 Turramurra
Jun Heo 90.20 St Catherines Waverley
Gloria Yoo 90.05 Ryde Secondary

Get free study tips and resources delivered to your inbox.

Join 27,119 students who already have a head start.