2009 Results

Student ATAR High School
Shriram Swaminathan 99.95 Georges River College
Dukyeon Kim 99.95 Georges River College
Stella Kim 99.90 Baulkham Hills
Jane Jee Yeon Song 99.85 James Ruse Agricultural School
Mariya Farah Hamid 99.85 James Ruse Agricultural School
Nathan Kuk 99.85 James Ruse Agricultural School
Victoria Se Kyung Lee 99.80 PLC
Joyce Ho 99.70 Sydney Girls High School
Amita Sen 99.65 Baulkham Hills
Bardia Aryaie 99.60 Epping Boys High School
Clive Chen 99.55 Sydney Boys High School
Ho Young Joshua Lim 99.55 Cumberland Boys
Wilson Nghe 99.50 Fort Street High School
Kimberley Bojan 99.40 Sydney Girls High School
Terry (Taeho) Jeong 99.35 Newington College
Lauren Joo 99.30 Riverside Girls
Sunna Bae 99.30 Sydney Girls High School
Michael Shen 99.25 Fort Street High School
Crystal Yat Yee Woo 99.25 PLC
Sherif Lee Alam 99.20 Girraween
Jessica Fung 99.15 North Sydney Girls High School
Kevin Wong 99.10 Ryde Secondary College
Mercer Quach 99.05 Fort Street High School
Zaynad El-Hamawi 98.95 Malek Fahd Islamic School
Jessie (Jixuan) Gao 98.75 Burwood Girls
Michelle Choi 98.75 Sydney Girls High School
Stephen Zhou 98.70 Epping Boys High School
Sanjay Chavali 98.70 Fort Street High School
Sung Kim 98.55 North Sydney Boys
Nina Zhang 98.50 Meriden
Kate Jung 98.50 James Ruse Agricultural
Wayne Zhang 98.45 Sydney Boys
Angela Wu 98.40 Sydney Girls
Sarah Kim 98.40 OLMC
Tony (The Tai) Nguyen 98.15 Parramatta
Joseph Youssef Alzein 98.05 Epping Boys
Francis Chan 98.00 Epping Boys
Jae No Keem 98.00 North Sydney Boys
Sugevini Sritharan 97.80 St George Girls
Felix Zhang 97.65 Reddam House
Angelica Hwang 97.45 James Ruse Agricultural
Gavin Chung 97.20 Sefton
Rachel Judith Ho 97.10 Sydney Girls
Farah Afiouni 97.00 Malek Fahd Islamic
Grace Ja Yoon Lim 97.00 Strathfield South
Richard Tung 96.60 North Sydney Boys
Theresa Wong 96.60 Sydney Girls
Brandon Jiang 96.55 Sydney Boys
Alvin Kim Ning Tan 96.55 Penrith
Sarah Truong 96.50 Hurstone Agricultural
Patrick Kai Xi Cao 96.45 Sefton
Nigel Pang Lon Tse 96.25 CBHS Lewisham
Wilma Lee 96.25 St George Girls
Nitin Rathna Jerome 96.00 St Paul’s Catholic
Anne Kim 95.85 Bethlehem College
Hun Park 95.80 Concord High
Daniel Chay 95.75 Trinity Grammar
Edward Vuong 95.65 Trinity Grammar
Inhee Cho 95.30 Sylvania
John Kim 95.20 Ryde Secondary
David Christopher Lee 95.15 Trinity Grammar
Diana (Khanh) Nguyen 95.00 Fort Street
Phillip Wong 95.00 Fort Street
James Yoo 95.00 Oakhill College
Haowei Alex Lu 94.95 Homebush Boys
Kevin Cha 94.75 The Illawarra Grammar
Abraham Chan 94.55 Sydney Boys
Nadia Jung 94.35 Cheltenham Girls
Mintae Kim 94.00 St Ives
Yarlini Somasundaram 94.00 Arthur Phillip
Daniel Wan 93.75 North Sydney Boys
Suwahathan Kumararajah 93.55 Parramatta Marist
Jennifer Jang 93.30 Cheltenham Girls
Henson Chau 93.20 Manly
Justin Li 93.20 Ashfield Boys
Daniel Hyeun-Jun Bang 93.05 The Illawarra Grammar
Randal Tang 92.90 Fort Street
Andrew Tran 92.70 Sefton
Rachel Wan 92.70 North Sydney Girls
Raunak Vallabhji 92.50 Randwick Boys
Elaine Hoi Lam Poon 92.10 Girraween
Kate Vuu 92.00 Mary Mackillop College
Roberta Kwun 92.00 Blackwattle Bay Secondary
Rosie Xie 91.75 Santa Sabina College
Ivan Cho 91.70 Sydney Secondary College
Jisoo Han 91.45 Sydney Girls
Mark Soondo Lee 91.20 Normanhurst Boys
Tanmayta Kaur 91.00 St John’s Park
Christine Pham 91.00 St George Girls
Ella Callanan 91.00 Riverside Girls
Minh-Chau Tran 90.70 Fort Street
Stephanie Vasilareas 90.55 Penrith Academic Selective
Steven Chrun 90.45 Trinity Grammar
Anne-Marie Gruber 90.25 Sydney Girls
Andrew Park 90.20 Christian Bros Lewisham
Nashil Lim 90.00 Cedars Christian College
Irene Tjang 90.00 Cheltenham Girls
Edwin Tran 90.00 Marist Brothers

Get free study tips and resources delivered to your inbox.

Join 19,576 students who already have a head start.