2007 Results

Student ATAR High School
Sophie Liang 99.95 Burwood Girls
Ji Kwang Park 99.85 Sydney Boys
Anthony Soo Hwan Park 99.80 Sydney Boys
Angela Hwang 99.75 James Ruse Agricultural
Andrew Parsonson 99.75 St Andrew’s Cathedral
Phillip Kim 99.75 Sydney Technical
Simpson Nguyen 99.70 Sydney Boys
Eliza Wang 99.65 North Sydney Girls
Jenny Han 99.65 Tara Anglican
Xiaofei Wu 99.60 North Sydney Girls
Benjamin Trevitt 99.55 Sydney Grammar
John Jinyoung Kim 99.50 Baulkham Hills
Jason Tran 99.45 St Patricks
Chun Hung Tommy Tsui 99.40 Homebush Boys
Henry Kan 99.30 North Sydney Boys
Benjamin Wu 99.30 North Sydney Boys
Jiwoong Park 99.15 Epping Boys
Luke Pan 99.00 Homebush Boys
Wani Wan Hee Cho 99.00 Sylvania
Ji Hyun Kim 98.95 PLC Sydney
Nancy Ng 98.90 MLC
Jennifer Rusli 98.90 James Ruse Agricultural
Nicholas Leung 98.85 Fort Street
Jenny Hu 98.80 North Sydney Girls
Victor Nguyen 98.75 Sydney Boys
Mary Tang 98.60 Manly High School
Louise Chen 98.50 North Sydney Girls
Bill Sun 98.45 Sydney Boys
Won Jae Shim 98.30 North Sydney Boys
Ga Young (Alice) Kim 98.30 Ravenswood
Deborah Zhao 98.15 Beverly Hills Girls
Sasha Martin 98.10 St George Girls
Joan Lee 98.05 Hornsby Girls
Jackson Lam 98.00 James Ruse Agricultural
Chris Lee 98.00 Holy Cross College
Esther Lee 97.95 Hornsby Girls
Andrew Gao 97.80 James Ruse Agricultural
Brian Lee 97.60 Cherrybrook Technical
Andrew Liu 97.50 Sydney Boys
Albert Wang 97.50 Sydney Boys
Rebecca Chen 97.50 St George Girls
Shu Yu Tan 97.30 Sefton
Harsha Garikapati 97.25 North Sydney Boys
William Ho Min Kang 97.20 Chatswood
Christina Zhou 97.20 Burwood Girls
Andy Tam 97.20 Baulkham Hills
Scarlett Zou 97.20 Cheltenham Girls
Aoni Xie 97.10 Strathfield Girls
Calvin Joo Man Park 97.00 Newington College
Si Zhang 96.90 Beverly Hills Girls
Raymond Chen 96.85 James Ruse Agricultural
Duri Choi 96.75 North Sydney Boys
Julia Kim 96.65 Hornsby Girls
Jihyun Nam 96.25 PLC Sydney
Daniel Chung 96.05 North Sydney Boys
Jackie Choi 95.95 Randwick Girls
Steven Cao 95.90 Sydney Tech
David Jinhyuk Kim 95.85 Epping Boys
Susie Song 95.50 Hornsby Girls
Yang Cao 95.50 Sydney Tech
Susan Hyun Ji Kim 95.40 North Sydney Girls
Stanley Jia 95.40 Sydney Boys
Brian Sung 95.35 Epping Boys
Jack Li 95.30 Homebush Boys
Catherine Moon 95.20 St George Girls
Richard Miao 95.20 Sydney Boys
Daniel (Da In) Kim 95.15 Normanhurst Boys
Roxane Chan 95.05 North Sydney Girls
Lily Chau 95.00 Canterbury Girls
A-young Lim 95.00 Cumberland
Justin Lee 94.85 St Patricks
Henry Lee 94.55 Sydney Boys
Kimberly Ngo 94.40 Sefton
Annabelle Chen 94.15 Strathfield Girls
Hans Luo 94.10 Sydney Tech
Bryon Li 94.05 Sydney Tech
Yujing Bai 93.65 Blackwattle Bay Secondary
Alan Tang 93.40 Sefton
Vivian Xie 93.40 MLC
Susan Kim 93.40 Bethleham
Elijah Lee 93.15 Fort Street
Melanie Kim 92.95 MLC
Lucia Bang 92.50 MLC
Felix Daegeon Kang 92.30 North Sydney Boys
Kathy Trieu 92.30 Meriden
Henry Gu 92.25 Homebush Boys
Anthony Song 92.10 Newington College
Yeo Myeong Lee 92.00 Randwick Girls
Alex Jin Woo Kim 91.70 Epping Boys
Charles Chung 91.60 Normanhurst Boys
Laura Kwon 91.40 North Sydney Girls
Christina Or 91.25 Asquith Girls
Serena Sulki Lim 91.20 Cheltenham Girls
Tommy Jeongsoo An 90.85 Cumberland
Jay Lee 90.80 Sydney Tech
Joseph Yu 90.70 Oakhill College
Angela Ko 90.60 OLMC
Evan Chin 90.60 Christian Community
Dennis Chan 90.30 Fort Street
Belinda Chan 90.10 SSC Blackwattle Bay
James Crisologo 90.05 North Sydney Boys
Jamey Kim 90.05 Caringbah High School
Sophie Zou 90.00 Burwood Girls

Get free study tips and resources delivered to your inbox.

Join 19,576 students who already have a head start.