2006 Results

Student ATAR High School
Andrew Tan 99.90 James Ruse Agricultural
Linda Zhang 99.80 James Ruse Agricultural School
Warren Wing Lon Chan 99.80 Sydney Grammar
Stella Sunyoung Yoon 99.75 Strathfield Girls
Goldie Yuen Lam Lui 99.75 Fort Street
David Ma 99.75 James Ruse
Quinton Yang 99.70 Sydney Boys High School
Kevin Jeonghwan Kim 99.70 Sydney Boys
Jenny Wong 99.65 PLC Sydney
Michael Zhou 99.55 Sydney Boys
Jongha Lee 99.45 Sydney Boys
Angela Cong 99.40 James Ruse
Boram Jeong 99.35 Concord
Joon Yeob Kwon 99.25 Sydney Boys
Daniel Dongjoo Kim 99.25 Sydney Grammar
Xiaotian Ma 99.15 Homebush Boys
Tyrone You 99.00 James Ruse
Veena Gullapalil 98.95 James Ruse
Sonya Shuting Chen 98.80 Girraween
Rebecca Wen Hui Pu 98.80 Hornsby Girls
Carina Trinh 98.80 Sydney Girls
Agnes (J.Y) Jang 98.70 Meriden
Alice C Qian 98.65 Sydney Girls
Grace Go Eun Lee 98.50 North Sydney Girls
Anes Yang 98.50 Fort Street
Michael Yao Yuen Lin 98.25 Fort Street
Ji Sun Jung 98.10 MLC
Bethany Du 98.10 James Ruse
Michael Qiming Zhou 98.05 Sydney Boys
Richard Chrun 98.05 Trinity Grammar
Lawrence Cao 98.05 North Sydney Boys
Frances Shim 98.05 Greystanes
Kaloon Fung 98.05 Sydney Boys
Grace Le Li 98.00 Fort Street
Vivian Jiang 97.75 Strathfield Girls
Melanie Kim Li 97.70 Bethleham College
Hans Han 97.50 Fort Street
Abraham Oh 97.45 Sydney Boys
Jojo Chen 97.40 Strathfield Girls
Christopher To 97.40 Sydney Boys
Sarah Wong 97.25 Meriden
Jungyoon Julia Park 97.20 Queenswood
Michael Shin 97.10 Epping Boys
Federick William Lee 97.10 Sydney Boys
Steven Tran 97.00 Sydney Boys
Esther Lee 97.00 Sydney Girls
David Heejong Kim 97.00 Trinity Grammar
Peter Choi 97.00 Birrong
Sheng Yu 96.90 Macquarie Fields
Ann Hyun Ju Lee 96.90 Girraween
Sang Min Jung 96.85 Cherrybrook Technical
Andrew Chen 96.75 Sydney Technical
Nancy Huynh 96.55 Girraween
Engleman Chau 96.55 Sydney Boys
Dianna Xi Xing Wang 96.45 Hornsby Girls
Lili Lu 96.45 Asquith Girls
Mary Churan Huang 96.30 Manly
Michelle Nguyen 96.10 St George Girls
Vicky Ye Kyung Kim 96.05 Domremy College
Christian Yeun Jung Cho 96.05 Santa Sabina
Ruyang Li 96.00 Sefton
Thomas Wu 95.65 Sydney Technical
Augustine Ha 95.60 Sydney Boys
Deborah Yick Kwan Tong 95.55 Sydney Girls
Kevin Yang 95.50 St Mary’s
Lisa Sun 95.45 Sydney Girls High School
Douglas Chang 95.40 Sydney Boys
Monica Gusle Moon 95.00 MLC
Peggy Yifang Zhu 94.95 Macarthur Girls
Mark Sung Ho Park 94.65 Turramurra
Bettina Tang 94.65 MLC
Yu Wan Tang 94.40 James Ruse
Belinda Woon 94.25 St George Girls
Tae-Hoon David Kim 94.05 Cherrybrook Technical
Rachel Jihae Seo 93.85 Sydney Girls
Kenson Kung 93.75 Sefton
Jenny lee 93.20 Sydney Secondary College
Young Eun Cho 93.15 Pymble Ladies College
Glenda Coles 93.00 North Sydney Girls
Frank Leung 93.00 Fort Street
Shirley Sun 92.85 Moorebank
Xin Liu 92.70 Burwood Girls
Kelvin Qiu 92.40 Sydney Boys
Joseph Incheul Song 91.85 Fort Street
Janice Lee 91.85 Strathfield Girls
Selina Hui 91.50 Strathfield Girls
Susanna Kim 91.35 Bethleham College
Nancy Nanxing Yu 91.30 MLC
Tony Zhong 91.15 Sydney Boys
Hayson Siu Hei Lo 90.70 Christian Community
Wen Juan Bi 90.70 Burwood Girls
John Joonbom Shim 90.60 Carlingford
Kevin Jae Woung Pyeun 90.55 Carlingford
Michelle Weng 90.10 Girraween

Get free study tips and resources delivered to your inbox.

Join 19,576 students who already have a head start.